PODZIEL SIĘ

Rajd Bike Orient – Góra Kamieńsk już na nami. To wydarzenie przyciągnęło wielu miłośników dwóch kółek z całej Polski. Jak poradzili sobie w pierwszej edycji? – o tym w materiale.

Uczestnicy mieli do wyboru trzy trasy o różnym stopniu trudności. Trasy rajdu były wyznaczone za pomocą punktów kontrolnych. Zadaniem startujących było odnalezienie wyznaczonych miejsc.

Trasę Giga wybrało 99 osób. Najlepiej poradził sobie z nią Adam Wojciechowski z Piastowa – przejechanie 100 km zajęło mu 5 godzin 44 minuty i 11 sekund. Tuż za nim uplasowali się Dariusz Bogumił, Kamil Marczak obaj z Warszawy.

W trasie Mega wystartowało 166 zawodników. Pierwsze miejsce wywalczył Krystian Jakubek z Wrocławia – trasę 50 km pokonał w 2 godziny i 41 minut, drugie miejsce zajął Piotr Popławski – Łódź, trzecie Michał Bedyk także z Łodzi.

Trasę rekreacyjną 30 kilometrową wybrały 44 osoby – pierwszy na mecie zameldował się Andrzej Aksman z Radomska.

Najlepiej z bełchatowian zaprezentował się Sebastian Orłowski – który w trasie Mega zajął ósme miejsce.

Organizatorem Rajdów Bike Orient jest Klub Turystyki Rowerowej BikeOrient.