Miniony weekend upłynął w Bełchatowie pod znakiem sztuk walki. W sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum nr 4 odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów i Juniorów Młodszych w Taekwon-Do oraz Otwarte Mistrzostwa Młodzików, Kadetów i Skrzatów.

Najlepsza wśród wszystkich juniorów startujących w zawodach była Natalia Lipiec z CTKD Łódź. Tuż za nią uplasowali się dwaj reprezentanci BAT Bełchatów – Dominik Szmelcuch i Krystian Gortat. Dominik wywalczył jeden złoty i dwa brązowe medale, Krystian zaś jedno złoto i brąz.

W klasyfikacji klubowej wśród juniorów Bełchatowska Akademia Taekwon-do zajęła pierwsze miejsce, wyprzedzając Centrum Taekwon-Do Łódź i Klub Taekwon-Do Tradycyjnego w Łodzi.

Równolegle odbywały się także Otwarte Mistrzostwa Skrzatów, Kadetów i Młodzików w których wystartowało aż 30 zawodników z BAT. W kategorii Skrzaty reprezentacja z Bełchatowa zdobyła 2 złote medale, 4 srebrne medale i 6 brązowych medali. W kategorii Kadeci BAT zdobył: 6 złotych medali, 3 srebrne i 5 brązowych medali, natomiast w kategorii Młodzik: 1 złoty, 2 srebrne i 5 brązowych medali.

Najlepszymi zawodnikami wśród Skrzatów: Papuga Olena i Karnawalski Miłosz.
Najlepszymi zawodnikami wśród Kadetów: Niewiadomska Zuzanna i Maciejewski Stanisław.
Najlepszy zawodnik wśród Młodzików: Politański Jakub