PODZIEL SIĘ

Bełchatowianie dla Narodu składają wniosek do władz miasta z prośbą o zerwanie umowy partnerskiej z Nowogradem Wołyńskim. Są zbulwersowani tym, że władze Nowogradu Wołyńskiego zorganizowały turniej ku chwale między innymi Stefana Bandery odpowiedzialnego za wymordowanie Polaków żyjących na Kresach Wschodnich.

Chodzi o zorganizowany 3 marca turniej bokserski „Ku chwale Stefana Bandery, Romana Szuchewicza oraz Ukraińskiej Powstańczej Armii”, odpowiedzialnych za wymordowanie tysięcy Polaków na Kresach Wschodnich.

Dlatego jak czytamy w nadesłanym do redakcji przez Stowarzyszenie Bełchatowianie dla Narodu piśmie domagają się oni natychmiastowego zerwania umowy partnerskiej przez Bełchatów z tym miastem.

Jak mówi Mateusz Broncel ze stowarzyszenia „sprzeciwiamy się, by partnerami naszego miasta były osoby, które jawnie czczą zbrodniarzy Ukraińskich oraz ustrój totalitarny jakim był narodowy – socjalizm”.

Stowarzyszenie dysponuje oficjalnymi zdjęciami z turnieju, na których jak podkreślają wyraźnie widać burmistrza Nowogradu na tle portretów Bandery, Szuchewicza oraz „wilczy hak” symbolizujący 2 Dywizje Pancerną Waffen SS.

Pismo o zerwanie umowy partnerskiej Stowarzyszenie Bełchatowianie dla Narodu złoży jutro u przewodniczącej Rady Miasta i u prezydent Bełchatowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here