PODZIEL SIĘ

Trwają prace w parku przy placu Wolności. To pierwszy etap rewitalizacji śródmieścia, której koszt wyniesie 9 milionów złotych. Na 11 listopada całość łącznie z pomnikiem Józefa Piłsudskiego i „Skwerem Smoleńskim” ma być gotowa.

Pomnik stanie w parku Wolności blisko ronda. Posąg Józefa Piłsudskiego ustawiony będzie na postumencie. Marszałek zwrócony będzie twarzą do ulicy Piłsudskiego.

Koszt powstania pomnika to blisko 42 tysiące złotych na postument, na którym zostanie ustawiony odlew z brązu, oraz sam posag Piłsudskiego , który kosztować będzie około 100 tysięcy złotych.

Pieniądze na postument przekaże miasto. Ta kwota została przewidziana w planie inwestycji rewitalizacji śródmieścia.

Pieniądze na wykonanie odlewu ma zebrać Społeczny Komitet Budowy Posągu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Na razie jest to około 14 tysięcy złotych. Komitet jest jednak przekonany, że uda im się uzbierać całość potrzebnej kwoty i nie będzie potrzeby sięgania do kasy miasta.

Z wnioskami o wsparcie finansowe już wystąpiono do lokalnych firm, będzie organizowany „Piknik u Marszałka” i wiele innych akcji. Sprzedawane są cegiełki i zostało uruchomione specjalne konto zbiórki. Całość kwoty powinna być zebrana w połowie września, tak by zdążyć przed 11 listopada.

Naprzeciwko marszałka, po drugiej stronie ronda, bliżej ulicy Kaczyńskich powstanie „Skwer Smoleński”. Będzie to miejsce upamiętniające ofiary katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku, w której śmierć poniosło 96 osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here