PODZIEL SIĘ

Dziś zapadł prawomocny wyrok w sprawie drzwi w bloku 131 na os. Dolnośląskim. O tej skandalicznej historii informowaliśmy Państwa kilkakrotnie.

W 2014r Wspólnota mieszkaniowa bloku 131 zdecydowała się na wymianę 11 sztuk drzwi oddzielających korytarze od klatki schodowej. W tamtym czasie zarządcą nieruchomości był PGM, który sporządził umowę z wykonawcą i podpisał ją w imieniu Wspólnoty. Mieszkańcy zauważyli, że założone – nowe drzwi są węższe od poprzednich i tym samym nie spełniają odpowiednich wymagań.

PGM nie zapłacił wykonawcy wynagrodzenia twierdząc, że ten źle dobrał drzwi. Po kilku miesiącach wykonawca pozwał Wspólnotę Mieszkaniową i wygrał w sądzie, bo udowodnił że zamontował dokładnie takie drzwi, jakie PGM zamówił.
PGM pokrył koszty procesu i koszty odsetek w kwocie ponad 4 tys. zł, ale nie zamierzał wymienić drzwi. Wspólnota była bezradna, bo PGM, który był zarządcą nie zamierzał pozywać siebie samego do sądu.

Dopiero wybranie prywatnego zarządu i zmiana administratora pozwoliły na dochodzenie racji przed sądem. W dniu 07.05.2018r zapadł wyrok, w którym sąd przyznał rację wspólnocie mieszkaniowej zasądzając prawie 13 tysięcy złotych na wymianę drzwi i prawie 8,5 tysiąca złotych kosztów procesowych.
Szczególnie zadowolony z rozstrzygnięcia jest jeden z ówczesnych pełnomocników Wspólnoty, który poświęcił swój czas i zaangażował się przy wyborze wykonawcy i rodzaju drzwi. W trakcie procesu PGM robił wszystko, by to jego obciążyć winą. Dziś sąd jasno wskazał, że winę za wybór niewłaściwych drzwi ponosi PGM. Wyrok jest prawomocny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here