PODZIEL SIĘ

Z muzycznym klimatem lat 20-tych i 30-tych z zabytkowymi samochodami, bicyklami, i strojami z tamtego okresu. Wczoraj w parku przy Muzeum Regionalnym zorganizowano Piknik z Marszałkiem. Imprezę plenerową połączoną ze zbiórka datków na budowę posągu Józefa Piłsudskiego. Pomnik ma zostać odsłonięty 11 listopada na Placu Wolności.

Przede wszystkim piknik, to muzyka i występy na scenie a repertuar oczywiście związany z 20-leciem Międzywojennym. Na scenie prezentowali się lokalni artyści od tych najstarszych po najmłodszych.

Głównym punktem pikniku był przyjazd w zabytkowym samochodzie Marszałka Józefa Piłsudskiego. Naczelny Wódź wygłosił krótkie przemówienie.

Park przy Muzeum Regionalnym wypełnił się atrakcjami i osobami z puszkami, które zbierały datki od mieszkańców na budowę pomnika Józefa Piłsudskiego. Propozycji wspólnej zabawy było wiele. Można było np. poznać zasady gry zręcznościowych, które choć nie pochodzą z okresu 20-lecia międzywojennego doskonale wpisały się w klimat pikniku.

Na osoby uzdolnione plastycznie czekały sztalugi. W parku zorganizowano plener malarski z określonym tematem czyli Józefem Piłsudskim w roli głównej.

Dla tych, którzy chcieli sprawdzić celność, plenerową strzelnicę przygotowała bełchatowska Iglica.

Był również kataryniarz, pokazy jazdy na bicyklach i atrakcje dla dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here