PODZIEL SIĘ

W przedostatnim meczu tego sezonu PGE GKS Bełchatów przegrał na wyjeździe z Gryfem Wejherowo 1:2.

Ta porażka niewiele zmienia dla bełchatowskiej drużyny. Podopieczni Artura Derbina, którzy są w środkowej części tabeli nie muszą się już martwić o strefę spadkową. W poprzednim meczu zapewnili sobie utrzymanie w 2 lidze rozgrywkowej.

Pierwsza połowa meczy Gryf Wejherowo – PGE GKS Bełchatów przyniosła jedną bramkę dla gospodarzy. W 20. minucie gola zdobył Grzegorz Gulczyński.

W drugiej połowie w 66. minucie Krystian Peda po celnym strzale doprowadza do wyrównania i na stadionie w Wejherowie jest 1:1.

Końcówka należała jednak do gospodarzy. Za sprawą Pawła Czechowskiego w 84. minucie Wejherowo zdobywa bramkę na wagę zwycięstwa i 33. kolejkę to właśnie Gryf kończy inkasując 3 punkty. Dla Bełchatowa była to piąta porażka w rundzie wiosennej.

Ostatni mecz tego sezonu PGE GKS Bełchatów rozegra u siebie z Radomiakiem Radom 2 czerwca. Początek spotkania o godzinie 17.00