PODZIEL SIĘ

Kierowcy często przejście dla pieszych przy miejskim targowisku na Wojska Polskiego traktują tak, jakby była tam wysepka rozdzielająca pasy i umożliwiająca pieszym zatrzymanie się i sprawdzenie czy z drugiego kierunku jadą samochody. Tymczasem to przejście dla pieszych należy traktować jak jeden ciąg komunikacyjny.

To oznaczenie może wprowadzać kierowców w błąd. Ustawiona wysepka w połowie przejścia dla pieszych może bowiem sugerować, że jeśli pieszy wchodzi na jezdnie z jednej strony, nim dojdzie do osi jezdni, samochody poruszające się drugą stroną mogą jechać.

Tak jednak nie jest. To przejście wymalowane jest na całej szerokości jezdni również w miejscu gdzie znajduje się wysepka.
Takie zachowania więc jak te, zarejestrowane przez naszą kamerę są niedozwolone.

Azyl na wysepce rozdzielającej, gdyby pasy nie były w tym miejscu namalowane, mógłby usprawnić ruch, szczególnie w takich dniach jak dzisiaj przed długim wolnym, kiedy wiele osób robi zakupy.

Ulica Wojska Polskiego jest obciążona dużym ruchem samochodowym. Trzy zlokalizowane w bliskiej odległości od siebie przejścia dodatkowo spowalniają ruch. W okresach przedświątecznych, jeśli nie ma potrzeby lepiej więc ten odcinek omijać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here