PODZIEL SIĘ

Która z gmin w powiecie bełchatowskim ma już nowego włodarza, a kto musi o poparcie walczyć w drugiej turze. O tym w materiale.

Reelekcją może cieszyć się tylko jeden z byłych wójtów. Krzysztof Kamieniak ma już pewny mandat wójta gminy Szczerców. W pierwszej turze uzyskał 2364 głosy co dało 63,21% wszystkich głosów.

W pozostałych gminach wójtów i burmistrza wyłoni druga tura. I tak w Zelowie największe poparcie uzyskał Tomasz Jachymek z PiS – 37% głosów. W drugiej turze zmierzy się z Agnieszką First startującą z komitetu Ziemia Zelowska, która uzyskała poparcie 24% wyborców.

W Drużbicach urzędującej jeszcze pani wójt zabrakło niewiele, by drugiej tury nie było. Bożena Zielińska startująca z własnego komitetu otrzymała 49,57% wszystkich głosów i za dwa tygodnie mieszkańcy gminy zdecydują kto będzie rządził w gminie między nią, a Tomaszem Głowackim.

W gminie Bełchatów urzędujący wójt z poparciem PiS Kamil Ładziak uzyskał 35,55% głosów i zmierzy się w drugiej turze z Konradem Kocem z komitetu „Odnowa”.

W gminie Kluki urzędujący wójt Karol Sikora uzyskał 43,08% głosów. W drugiej turze będzie walczył o poparcie mieszkańców z Renatą Kaczmarkiewicz.

W Kleszczowie dogrywka między obecnym wójtem Sławomirem Chojnowskim, a Henrykiem Michałkiem.

W gminie Rusiec obecny wójt Dariusz Woźniak zmierzy się z Damianem Szczytowskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here