PODZIEL SIĘ

To już ostatnia sesja Rady Powiatu w tym składzie. Podczas następnej zaprzysiężony zostanie nowy skład. Dzisiaj zajmowano się między innymi sprawami oświaty.

Radni uchwalili zmiany do uchwały dotyczącej Centrum Administracyjne do spraw obsługi placówek opiekuńczo – wychowawczych.

Zmiany dotyczą zmniejszenia maksymalnej liczby wychowanków w Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej oraz w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Łękawie z 28 do 20. W tych ośrodkach już jest mniej dzieci, a liczebność kadry pozostała na tym samym poziomie To powoduje wzrost utrzymania jednego dziecka z 4450 zł do 5554 zł . Krajowa tendencja jest taka, by w ciągu kilku lat tego typu placówki liczyły maksymalnie 14 wychowanków.

Uchwalono również stawki za usunięcie pojazdów z dróg powiatowych. Ustalono maksymalne wysokości. Będą one wyższe od dotychczasowych o 2-25 zł w zależności od rodzaju pojazdu. Nowe stawki obowiązywać będą 1 stycznia 2019 do końca roku.

Punkt dotyczący omówienia sytuacji Szpitala Wojewódzkiego w Bełchatowie został zdjęty z porządku obrad. Dyrektor placówki przysłał pismo, w którym poinformował, że nie może być obecny w dniu dzisiejszym.

Radni tej kadencji zakończyli pracę. Przewodniczący rady, który nie otrzymał mandatu podziękował za pracę radnym oraz pogratulował tym, którzy otrzymali mandat wyborczy do nowej rady.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here