PODZIEL SIĘ

XVI edycja akcji „Ratujmy zabytki naszych nekropolii” organizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Bełchatowa zakończyła się rekordowo. Podczas dwóch dni trwania kwesty udało się zebrać ponad 16 tysięcy złotych.

Tak dużej sumy nie udało się dotychczas zebrać. W ubiegłym roku do puszek kwestujących na bełchatowskich cmentarzach odwiedzający wrzucili około 12 tysięcy złotych. W poprzednich latach uzbierane sumy oscylowały w okolicy 9 tysięcy.

Tegoroczna zbiórka okazała się rekordowa- ponad 16 tysięcy złotych. „Zarząd Stowarzyszeni Przyjaciół Bełchatowa dziękuję wszystkim darczyńcom za dar serca. Jesteśmy pod wrażeniem okazanej hojności” – mówił Grzegorz Siedlecki prezes stowarzyszenia.

Bełchatowskie cmentarze to historia miasta, a najstarsze groby to często niszczejące świadectwa lokalnej tożsamości. Często odnalezienie dokumentacji poszczególnych grobów nie jest łatwe. Stowarzyszenie każdego roku stara się uchronić od zniszczenia i zapomnienia kolejne pomniki, krzyże czy tablice.

W najbliższym czasie stowarzyszenie podejmie decyzję na co zostanie przeznaczona uzbierana kwota. Potrzeby nadal są ogromne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here