PODZIEL SIĘ

Do tego, by móc realizować obietnice wyborcze prezydent miasta potrzebuje większość w radzie. Jeśli takiej nie uda się wypracować, trudno będzie o przychylność radnych do proponowanych przez prezydent projektów uchwały.

W tej kadencji prezydent miasta Bełchatowa ma w radzie zaledwie dwóch przedstawicieli. Do rady z listy KWW Marioli Czechowskiej weszła ona sama oraz wiceprezydent Łukasz Politański.

Ponieważ Mariola Czechowska została wybrana ponownie na urząd prezydenta miasta, a nie może pełnić jednocześnie tej funkcji i mandatu radnej, z udziału w radzie będzie musiała zrezygnować. Na jej miejsce wejdzie osoba z drugim wynikiem z komitetu KWW Marioli Czechowskiej w okręgu i jest to Ireneusz Kępa.

Jeśli stanowisko wiceprezydenta utrzyma Łukasz Politański sytuacja będzie podobna. Wówczas, gdyby zrzekł się mandatu radnego jego miejsce zajmie Małgorzata Pagieła .

Jeśli jednak prezydent chce mieć większość w radzie, to stanowiska wiceprezydentów mogą przypaść potencjalnym koalicjantom. Na razie nie ma oficjalnych deklaracji, które ugrupowanie wsparłoby panią prezydent. Taka koalicja w najlepszym przypadku powstałaby z trzech sił politycznych. W przypadku wewnętrznych rozłamów największego klubu radnych w radzie (co miało miejsce w poprzedniej kadencji) koalicjantów musiałoby być czterech.

Podczas poniedziałkowej sesji będzie wiadomo, kto z kim współpracuje. Taki układ będzie potrzebny chociażby po to, by wybrać prezydium rady.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here