PODZIEL SIĘ

W czwartek od godziny 10.00 w sali herbowej obradować będą radni miejscy. Jednym z najważniejszych punktów będzie uchwalenie budżetu miasta na 2019 rok. Dochody zaplanowano na poziomie 247 milionów złotych, a wydatki na 250 milionów.

Radni zdecydują, czy zaproponowany przez prezydent projekt budżetu zostanie przyjęty. Ten zakłada między innymi wydatki rzędu 146 milionów na oświatę i pomoc społeczną oraz 3,5 miliona na bieżące utrzymanie dróg. Miasto planuje w 2019 r. przeprowadzić 33 inwestycje w tym 13 to nowe zadania.

Rada miasta zdecyduje również czy podwyższyć próg dochodowy uprawniający do otrzymania zasiłków celowych przyznawanych przez MOPS, oraz rozpatrzy propozycję wieloletniego programu proponowanego przez rząd „Posiłek w szkole i w domu na lata 2019 -2021”.

Podczas sesji powróci punt dotyczący WOD. –KAN., a konkretnie przetargu na budowę Zamkniętych Komór Fermentacyjnych. Po otwarciu ofert proponowane przez potencjalnych wykonawców koszty znacznie przewyższyły zabezpieczone przez spółkę na ten cel środki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here