PODZIEL SIĘ

Sesję powiatową zaplanowano na piątek na godzinę 11.30. Tu również radni podejmą decyzję o poparciu bądź odrzuceniu proponowanego przez służby starosty budżetu na 2019 rok. Przypomnijmy, że ten skonstruowany został jeszcze za poprzedniej władzy.

Przychody skalkulowano na niewiele ponad 123 miliony 240 tysięcy złotych, wydatki na wyższą kwotę bliska 128 milionów złotych. Budżet powiatu jest dużo skromniejszy od tego jakim dysponuje miasto.

Budżet powiatu zakłada deficyt w wysokości 4 milionów 630 tysięcy złotych, który zostanie pokryty z emisji obligacji. Za 2 miliony 200 tysięcy powiat planuje wykupienie wcześniejszych obligacji oraz spłatę zaciągniętego kredytu w wysokości 170 tysięcy.

Radni powiatowi podejmą decyzje o wysokości wynagrodzenia dla nowej pani starosty. Zapoznają się również z raportem o stanie środowiska w województwie łódzkim.

Sesje zarówno miejskie jak i powiatowe mają charakter otwarty i każdy może przyjść na salę i przysłuchiwać się obradą. Przebieg sesji można również śledzić za pomocą Internetu. Te obligatoryjnie muszą być nadawane na żywo. Na oficjalnych stronach urzędów można znaleźć odpowiednie informacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here