PODZIEL SIĘ

Jest nadal zimno i przez najbliższych kilka nocy będzie utrzymywała się ujemna temperatura. To szczególnie trudny okres dla osób bezdomnych, koczujących w prowizorycznych siedliskach, pergolach czy na klatkach schodowych. Służby apelują nie bądźmy obojętni.

W okresie zimowym miejsca takie jak te systematycznie kontrolowane są przez służby. Bywa, że w pustostanach pozornie nienadających się na schronienie koczują osoby bezdomne, bez ogrzewania i elektryczności.

Służby apelują, by nie być obojętnym. Jeśli zauważymy osobę przemarzniętą, szukającą schronienia np. na klatkach schodowych, czy pergolach śmietnikowych zgłośmy to, chociażby Straż Miejskiej. Tu numer telefonu alarmowego 986 czynny jest cała dobę.

Bywa, że jeden wykonany na czas telefon i powiadomienie służb wystarczy, by uratować ludzkie życie.

Na terenie miasta jest schronisko dla bezdomnych, w którym ciepłe miejsce może znaleźć każdy. W czasie mrozów przyjmowane są również osoby będące pod wpływem alkoholu.

Również raz dziennie osoby będące w trudnej sytuacji życiowej mogą przyjść do jadłodajni przy Kwiatowej, gdzie rozdawane są bezpłatnie ciepłe posiłki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here