PODZIEL SIĘ

Nowy rok szkolny to będzie prawdziwy test organizacji pracy dla szkół średnich. W tym roku edukację zakończą zarówno uczniowie ostatniego rocznika gimnazjum, jak i pierwszego rocznika po reformie kończącego ósmą klasę. To oznacza konieczność zapewnienia miejsc w pierwszych klasach dla dwóch roczników.

W powiecie bełchatowskim mury szkół podstawowych i gimnazjów opuści w tym roku w sumie 1981 absolwentów. To praktycznie jeszcze raz tyle, co chociażby w tamtym roku. Minister Edukacji zapewnia, że miejsc w pierwszych klasach wystarczy dla wszystkich w całym kraju.
Również szkoły z powiatu bełchatowskiego muszą na zdwojoną liczbę pierwszoklasistów być przygotowane.

Szkołę w pierwszej klasie rozpoczną uczniowie w różnym wieku. Młodsze dzieci kończące podstawówkę i rok starsze kończące gimnazjum. Klasy dla nich stworzone zostaną odrębnie. Oddzielne dla ósmoklasistów (gdzie uczyć się będą w 4-letnich liceach i 5-letnich technikach), i dla absolwentów gimnazjów (3 lata liceum, 4 lata nauki w technikum).

Szkoły teoretycznie są w stanie przyjąć zdwojoną liczbę uczniów. Problemem może być jednak nauka w technikach i szkołach branżowych, gdzie potrzebni będą nauczyciele przedmiotów zawodowych.

Rekrutacja przeprowadzona będzie od 13 maja do 25 czerwca. O tym, czy ktoś się dostanie do wymarzonej szkoły decydować będą punktu za stopnie na świadectwie i egzaminu końcowego.

Listy przyjętych mają być znane 15 lipca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here