PODZIEL SIĘ

3-miesięczny areszt dla Sławomira Z, byłego prezesa PGE GiEK SA – chodzi o sprawę niegospodarności, przekroczenia uprawnień, przyjęcia korzyści majątkowych, fałszowania dokumentacji w gminie Bogatynia.

Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu na polecenie prokuratora Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu funkcjonariusze CBŚP dokonali zatrzymania 6 osób. Zatrzymania są związane z postępowaniem dotyczącym działalności zorganizowanej grupy przestępczej, która w okresie od 2012 roku do 2017 roku funkcjonowała na obszarze województwa dolnośląskiego, głównie Bogatyni.

Prokurator skierował do sądu wobec 4 podejrzanych, w tym Sławomira Z, – byłego prezesa PGE GiEK SA, Andrzeja G., Janusza P. i Stelli G. wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy dla Wrocławia Śródmieścia 15 lutego 2019 roku uwzględnił wnioski prokuratora i zastosował wobec podejrzanych tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Wobec pozostałych dwóch podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu kontaktowania się z określonymi osobami, poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here