PODZIEL SIĘ

Stacja ładowania pojazdów już jest. Znajduje się na parkingu śródmiejskim koło biblioteki. Przez pierwsze miesiące samochody o napędzie elektrycznym będzie można naładować za darmo.

Bełchatów dołączył do listy miast, które mogą pochwalić się punktem ładowania samochodów elektrycznych. Znajduje się na parkingu. Miasto wydzierżawiło teren państwowej spółce PGE Nowa Energia w 2018 roku. Umowa podpisana została na 3 lata.

Punkt jak podaje magistrat to dwa stanowiska – do ładowania prądem stałym i zmiennym. Szybka stacja ładowania (prądem o mocy minimum 50 kW) to urządzenie, które zapewnia szybkie i bezpieczne doładowanie baterii samochodu zasilanego energią elektryczną. Ładowanie na bełchatowskiej stacji powinno trwać do 1,5 godziny. Dla porównania ładowanie samochodu z domowej instalacji elektrycznej trwać może nawet dłużej niż 8 godzin, a także narazić instalację na przegrzanie lub inne uszkodzenia wynikające z nadmiernej eksploatacji.

Obecnie trwają odbiory energetyczne między PGE Nowa Energia a PGE Dystrybucja. Jeszcze w marcu mają być wydane niezbędne pozwolenie na eksploatację, czyli na pełne korzystanie z punktu ładowania.

Przez pierwsze miesiące jak podaje magistrat doładować samochody elektryczne będzie można nieodpłatnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here