PODZIEL SIĘ

Dzisiaj obradowali radni powiatowi. Mowa była głównie o pieniądzach zarówno tych dla osób niepełnosprawnych jak i obligacji komunalnych czy pensjach nauczycielskich.

Sesja rozpoczęła się od przedstawienia stanu bezpieczeństwa na terenie powiatu. Komendant policji Karol Mielczarek podkreślił, że poziom poczucia bezpieczeństwa zwiększa się z roku na rok. W minionym roku odnotowano 1907 i jest to mniej niż w latach ubiegłych.

Rozboje, bójki, pobicie, kradzież to najczęściej występujące przestępstwa. Dużym problemem są włamania z kradzieżami do domów, jak podkreślił komendant policji na terenie Bełchatowa działają grupy, które nie mieszkają na terenie powiatu. Wykrycie tych sprawców jest niezmiernie trudne.

Przestępczość narkotykowa nadal jest dużym problemem choćby z tego względu, że tak zwane stare narkotyki zastępowane są dopalaczami i tak w 2018 roku odnotowano 76 przestępstw tego typu na terenie powiatu, jest to mniej niż w latach ubiegłych. Skonfiskowano 958 sztuk roślin konopi, 23 kg marihuany 50,3 g amfetaminy oraz 326 g dopalaczy. W ubiegłym roku 4 osoby zmarły po zażyciu dopalaczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here