PODZIEL SIĘ

2 kwietnia oraz 11 kwietnia Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Bełchatowie organizuje obchody Dni Świadomości Autyzmu „Ich świat, nasz świat, jeden świat”.

Jak podkreśla Małgorzata Stemplewska, dyrektor SOSW – włączając się w te obchody chcemy szerzyć w naszym mieście wiedzę na temat autyzmu i pomagać osobom dotkniętym tym problemem poprzez happeningi, konferencje, spotkania, a także za pomocą środków masowego przekazu.

2 kwietnia podopieczni placówki przejdą niebieskim korowodem ulicami Bełchatowa. SOSW zachęca przedstawicieli fundacji, stowarzyszeń, dyrektorów i nauczycieli szkół i placówek oświatowych oraz uczniów i ich rodziców do wzięcia udziału w tegorocznych obchodach. Wspólnie z delegacjami z przedszkoli i szkół z miasta Bełchatowa o godz. 9.00 wyruszy pochód na Plac Narutowicza, aby tam wypuścić w niebo niebieskie balony, symbolizujące solidarność z osobami dotkniętymi autyzmem. Następnie w sali widowiskowo-teatralnej MCK-Giganty Mocy w Bełchatowie zaplanowano niezwykłe przedstawienie teatralne w wykonaniu rodziców i uczniów ze spektrum autyzmu z SOSW w Bełchatowie, pt. „Tulipan”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here