PODZIEL SIĘ

„Nie chcę być grabarzem tej gminy, dlatego w tym roku tylko chleb i woda” takimi emocjonalnymi słowami wójt gminy Bełchatów Konrad Koc apelował do rodnych gminnych o przyjęcie projektów uchwał wprowadzających oszczędności.

Sytuacja finansowa gminy jest bardzo trudna. Potrzeba 3,5 miliona oszczędności, by można było przetrwać. Pieniądze szukane są chociażby w funduszu sołeckim. Wójt zaproponował radnym, by ten wynoszący blisko 900 tysięcy fundusz zamrozić na rok.

Pieniędzy gmina szuka gdzie się da. Będą na wsiach wyłączane lampy uliczne od 24.30 do 4.30 rano, nie będzie funduszy na imprezy masowe, nie wiadomo, czy uda się zorganizować dożynki. Wójt proponuje, by w ramach oszczędności łączyć szkoły podstawowe z przedszkolami i zawieszać inwestycje. Do sytuacji finansowej w gminie będziemy wracać.

42 KOMENTARZE

 1. Panie Wójcie chce Pan wprowadzać oszczędności dla mieszkańców ,którzy płacą podatki żeby przetrwać ha ha ha ha, a ja Pana za inteligenta miałam .Nie do wiary,chce p. utrzymywać całą gwardię zbędnych urzędników ,bo z pewnością wie p. że każdy miesiąc mnoży długi .Reorganizacja do granic możliwości – bezwzględnie potrzebna.Nie jest winny mieszkaniec Gminy,że włodarze zgotowali nam bankructwo.Gmina powinna potrafić podać rękę rolnikowi w każdej możliwej sprawie. a p. proponuje chleb i wodę.Proszę zredukować wynagrodzenia zarządzających referatami co jest możliwe przy gruntownej reorganizacji struktur ,tak powinien postąpić dobry włodarz.Nikt nie pracuje na siłę -to jest wolny kraj,nie pasuje do widzenia.Wójta to też dotyczy i Sekretarza ,jak wszyscy -to wszyscy.Przestróg nigdy wiele.

  6

  7
  • Wiedział o co walczy startując w wyborach. Dług gminy był jawny i każdy wiedział o co walczy. Trzeba nawet było kłamać żeby paroma głosami wygrać wybory panie wójcie i panie przewodniczący! Nie tak dawno była zorganizowana konferencja prasowa o fatalnej sytuacji gminy, że nauczyciele i pracownicy gminy nie dostaną w terminie wypłat a dostali.Co się nie robi żeby ludzi wprowadzić w błąd. Na tym polegają rządy tej gminy.

   5

   8
   • To jeżeli ten dług, który został teraz ujawniony, był tak bardzo jawny, to czemu nie został naprawiony, dlaczego mieszkańcy nie domagali się naprawy, czegokolwiek, aby uniknąć tego co jest lub będzie? Głuchy i ślepy jesteś?, na prawo i na lewo trąbią niezależne jednostki, podmioty o zadłużeniu gminy. Do tej pory bylo ukrywane. Biuletyn gminnt jeszcze w tamtym roku twierdzil ze wszystko ok.

    7

    1
   • Nie masz zielonego pojęcia o czym Ty piszesz. Wiadomo było, że jest źle, ale nie aż tak. Grozi nam wprowadzenie planu naprawczego przez RIO. Dług był jawny? Jawna była ta część długu, ta wielkość którą chcieli ujawnić.

    3

    2
 2. Proszę wsłuchać się we wszystkie słowa p. Wójta, a nie wybiórczo czepiać się słów. Mówiąc chleb i woda, nie miał na myśli mieszkańców, tylko siebie, radnych i pracowników gminnych. Powiedział głośno, że musi szukać oszczędności i nie wyklucza dalszej redukcji etatów nie tylko w urzędzie ale w innych podległych jednostkach również. Nie jest prosto zwolnić człowieka z pracy bo tu trzeba mieć argumenty. W innym przypadku w sądach będzie miał sprawy poprzegrywane. Jeśli RIO będzie musiało wprowadzić swój plan, to w tedy będzie jeszcze gorzej.

  10

  2
  • Reorganizacja ,widmo upadku to wystarczający argument ,prawnik to załatwi bezproblemowo.Piszesz w innych jednostkach również ,ależ to oczywiste,że wszędzie gdzie tego wymaga potrzeba chwili.Takie oczekiwanie na spadającą gwiazdkę z nieba nic nie da-tylko pomnoży dług -Radni do pracy Rodacy.

   1

   5
   • Może i wystarczający, ale najpierw na to wszystko trzeba znaleźć dowody. Jak będzie oficjalne wystąpienie pokontrolne RIO, wnioski oficjalne po przeprowadzonym audyt, w tedy będzie można ruszyć z kopyta ze wszystkimi planami reorganizacyjnymi. Aby kogokolwiek zwolnic z pracy czy tez przeniesc to najpierw trzeba wytypować takiego człowieka. Trzeba przemyśleć dlaczego ten a nie drugi. Pewnych rzeczy nie da się zrobić tak szybko jak pstryknac palcami. Panie Wojcie trzymam kciuki i życzę wytrwałości. Proszę się nie poddawać.

    10

    1
    • Szakal Ty nie czujesz rocka -nie typujemy kogo mamy zwolnić tylko zwalniamy wszystkich bo jest reorganizacja .Przyjmujemy tylko niezbędnych pracowników na nowych bardzo szczupłych zasadach bez których gmina nie może funkcjonować. To się nazywa oszczędność. Wójt obecnie funduje sobie makijaż. A lud patrzy i nie dowierza.

     1

     7
     • W taki sposób wchodzi w zwolnienia grupowe i narażasz się na dodatkowe konsekwencje prawne, to po pierwsze. Po drugie, jak by nie było źle finansowo w gminie, to zgodnie z prawem pracownikom należą się odprawy – z czego gmina ma zapłacić?

      4

      2
     • Szakal-Poczytaj sobie i nie mąć w głowie ludziom .Prawnik powinien to załatwić bezproblemowo .Reorganizacja Struktur konieczna .A może uważasz że mamy utrzymywać taki przerost zatrudnienia całą kadencję -toż to samobójstwo.Nie ważne,że ktoś zasiada na stołku przez 25 lat -Reorganizacja to nie nagroda.Nie ma ludzi niezastąpionych ,są tylko ślizgacze po nie swoim lodzie.Nowy pracownik na nowych zasadach i znormalizujemy UG.

      1

      5
    • Wiec słuchaj. Ktos stworzył, doprowadził do tych 122 etatow. Miał święte prawo aby zatrudnić najbliższych współpracowników. Przeciesz ludzie poprzednika nie pomagali by, a wręcz przeciwnie szkodzili itp. Ty będąc na jego miejscu zrobił byś to samo. Poprzednik mało ludzi zatrudniał? Nawet tuż przed odejściem? Kasy nie ma na spłatę kredytów, a drugi nagrody powypłacał.

     8

     1
     • Dokładnie. Kasa się szsstalo na prawo i lewo. Zamiast nacpoprzednika wylewać żale, Za to co jest w gminie, to opluwacie obecnego, który próbuje ratować to co pozostało.

      6

      2
 3. W pierwszej kolejności radzę zredukować pracowników GCK oraz zmiejszyć pensje dyrektor GCK. Rozwiązać orkiestry, które ledwo dyszą i generują niepotrzebne koszty.

  14

  1
 4. Redukcja etatów !!, głównie w niczemu nie służącym świetlicom GCK czy jak to zwał, do tej pory premie nagrody – niby za co??? mądrują się radni poprzednich kadencji , żenada- doprowadzili do tego stanu tą gminę teraz wielcy zdziwieni a sygnały były wcześniej , są teraz a Wójt siedzi i jak poprzednik daje się poklepywać ..zabrać fundusz sołeck:-) a jakże !! dac po mordzie najnizszemu szczeblu gminnej hierarchii- a może zredukować trochę pensji radnym bo kaska wpływa za poklepywanie i pierdzenie w stołek , może 13tki uciąć. Facet objął stanowisko wykształcony z głową ale daje się mamić i szuka kasy tam gdzie mu podpowiadają Ci co gminę puścili z torbami. A możne Wójt niech ruszy tyłek i wyjdzie do mieszkańców bez zaplecza sprzedawczyków i do wie się w końcu co ludziom leży na wątrobach, bo na to Wójt jeszcze nie znalazł czasu a tego my wyborcy oczekujemy

  12

  1
  • 13nastki to Ustawa mówi więc trochę wiedzy a jak nie pasują 13nastki to Prezydenta Sejm i Senat zmienić no tam zostały uchwalone….. Boże eee co za naród ciemny….

   3

   3
 5. Tak bylo, ale w schemacie, a nie w rzeczywistości pracujących w urzędzie trzeba dobrze słychać co Wójt mówi.

  0

  4
 6. Szkoda ze wójt chce kupić w tym roku samochód pożarniczy za 200 tys. dla OSP Zawadów. Ciekawe czy tutaj też bedzie oszczędność czy to jest jakaś nagroda za pomoc w wygranych wyborach

  7

  7
 7. Moi drodzy jestem pod wrażeniem tej przemowy i pokrzykiwania, tak naprawdę boję się spać bo będą się śniły koszmary. Boże gdzie nam przyszło żyć, na każdym kroku strach. Panie koc proszę pana nie tylko w swoim imieniu ale wielu mieszkańców gminy odpuść pan sobie bo takiego horroru nie da się codziennie przeżywać. Tak codziennie, bo od początku rządów zajmował się pan szukaniem haków na niewygodnych pracowników, następnie zajęło trochę czasu zwalnianie ich i przyjmowanie swoich… Przed wyborami pan jak i polak mówiliście o zadłużeniu gminy i po co wiedząc jaka jest sytuacja startował pan. Po prostu pan jak i pana koledzy nie macie pomysłu na gminę , kręcicie się w kółko. Może tak będzie że za chwilę stan gminy będzie uzdrowiony, a tymi uzdrowicielami wy będziecie. Ta przemowa jest po to aby zwalniać ludzi tak jak się panu podoba ze względu na zły stan budżetowy…

  6

  9
  • Przestraszony-Jak jesteś taki kompetentny i niezbędny to nie masz się czego bać.Z pewnością dołączysz do tych nowo przyjętych po reorganizacji-no może tylko ze zmniejszonymi apanażami.Piszesz,że” ta przemowa jest po to aby zwalniać ludzi jak się panu podoba”Mylisz się Pan Wójt jest teraz pod obstrzałem wszystkich i nie jasne posunięcia natychmiast wyławia otoczenie .Trudno od razu wszystko ogarnąć -dajmy Wójtowi czas podpowiadajmy i patrzmy na ręce.

   4

   0
  • Przestań głupoty wypisywać. Nikt nie wiedział, że jest aż tak jak jest. Bardzo dobrze, że prawda ujrzała światło dzienne. Nie obwinijak obecnych tylko poprzedników. To oni zarządzali budżetem przez cholerne kilka lat. Plan naprawczy powibiem zostac wprowadzony co najmbiej 2 lata temu. Nic i nikt z tym nie zrobił.

   8

   0
 8. Nam mieszkańcom zabrac wszystko ! Pytam a gdzie podatek płace do miasta , fundusz sołecki przecież to nasze pieniądze . Ciekawe gdzie ma pieniądze na nowy wóz strażacki też z podatków!!!!Może ma jakiś inny pomysł a nie wszystko kosztem naszym

  3

  6
 9. W ramach oszczeędności zatrudnia sie 64 letnia emerytkę elektrownianą na stanowisku dyrektora ,męża starosty w spółce ,wydaje na audyty służące do robienia show 17 tysięcy ,itd. To z jednej strony. Z drugiej-strach rano oczy otworzyć i przeczytać wiadomości o kolejnych klęskach ,oszczędnościach itd.Dość tego.Do roboty,a nie biadolić i wynajdować nie wiadomo co!!!!!!!!

  1

  7
  • Gdyby nie ten audyt, to byś nie wiedział jak pod względem finansowym stoją finanse gminy. Jak by nie zrobił i w końcu by coś pier……, winną został by obarczona obecna władza rządząca. A dzięki temu, że został przeprowadzony audyt i kontrola RIO, problemy z jakimi boryka się gmina ujrzały światło dzienne. Wystąpienia pokontrolne będą również zawierać informacje kiedy w jakiej wysokości i na co zostały zaciągnięte kredyty itp. Co do nowych zatrudnień, ktoś tu pisał, miał prawo zatrudnić najbliższych współpracowników. Miał prawo odsunąć najbliższych współpracowników poprzedniego Wójta – Ty jak byś był na jego miejscu zrobiłbyś to samo!!! Ci nowi zatrudnieni są od tego aby Wójtowi pomagać. To, że ktoś posiada dojrzały wieku, nie oznacza, że do niczego się nie nadaje.

   7

   1
 10. A może oszczędzanie należy zacząć od siebie Panie Wójcie.
  Wieść gminna niesie, że jednym z pierwszych zakupów w gminie po objęciu władzy przez Pana był zakup dla Pana smart wachta za ponad tys zł. Czy zakup tego gadżetu był niezbędny?
  Łatwo oszczędzać na mieszkańcach i wyłączać im oświetlenie wtedy kiedy jest najwięcej przestępstw, a samemu się lansować za nasze pieniądze.
  Może się Pan z tego wytłumaczyć?

  3

  5
  • Pytanie czy te wieści są prawdziwe. Jak kojarzę to poprzednik miał większą pensję od obecnego, słyszałam również, ze potrafił zakupić nawet płyny do mycia naczyń z wysokich półek cenowych, bo przecież płyny tańsze niszczą ręce.

   4

   1
 11. Audyt za 17 tysięcy , a w takim razie po co audytor wewnętrzny w Gminie ?
  Czy to nie nadużycie ?Czy to nie powinno być przedmiotem kontroli ?

  0

  4

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here