PODZIEL SIĘ

Sprawozdanie z działalności Straży Miejskiej wywołało dyskusję o tym, czy ta służba miejska w ogóle jest potrzebna. Między innymi o Straży Miejskiej mówiono podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta. 

Podczas sesji Piotr Barasiński komendant Straży Miejskiej przedstawił radnym sprawozdanie z działalności za ubiegły rok. Zadania jakie realizują to głównie utrzymanie porządku i bezpieczeństwa publicznego. 

Strażnicy w ubiegłym roku przeprowadzili ponad 13 tysięcy interwencji. Dziennie to około 37 zdarzeń, na które reagują. Roczne utrzymanie działalności straży z 21 strażnikami, komendantem jego zastępcą, osobami obsługującymi monitoring i administracją -w sumie to 28 osób, kosztuje 2 miliony 150 tysięcy złotych, a ta pula ma się zwiększyć do 2 milionów 400 tysięcy złotych. 

Radny Marcin Rzepecki podczas dyskusji na temat działalności straży podważył zasadność funkcjonowania tej służby. Opowiada się za jej likwidacją, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze proponuje przeznaczyć na rozbudowę monitoringu, patrole ponadnormatywne policji, czy chociażby powołanie dwóch komisariatów na terenie miasta np. na osiedlu Dolnośląskim. 

Radny Rzepecki zapowiedział, że będzie chciał przeforsować w radzie pomysł likwidacji straży. Jeśli nie znajdzie on w tym gremium zrozumienia, doprowadzi do referendum, w którym mieszkańcy zdecydują o przyszłości tej służby.

6 KOMENTARZE

 1. Może i faktycznie Straż Miejska jest postrzegana negatywnie ale już widzę jak policjant biega po posesjach i nakazuje zbieranie śmieci czy bada stan dymu z kominów, lub zabierają jakiegoś pijaczka z ulicy. Policja jest od ważniejszych zadań. Straż miejska to od takiej „brudnej” roboty formacja.

  7

  2
 2. Nie dzwonię w żadnej sprawie do straży bo jak chciałem przekazać problem musiałem długo przekazywać swoje dane wyszło, że więcej wiedzieli o mnie niż o osobie zakłócającej spokój

  4

  4
 3. Dzwoniłem do straży kilkukrotnie i z reguły interwencja się odbyła, jednak raz zwróciłem uwagę pani która miała akurat dyżur że trwa nielegalne obcinanie koron drzew – w okresie lęgowym ptaków- na co pani odpowiedziała że przecież to w moim interesie bo drzewa dają cień…..? Nie było już sensu dalej uświadamiać tego miernego urzędnika że drzewa poprzez koronę polepszają atmosferę w okolicy a obcięcie 30 % gałęzi w koronie powoduję że drzewo jest całkowicie nieskuteczne.

  0

  1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here