PODZIEL SIĘ

Między innymi o stanie bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego na terenie powiatu bełchatowskiego mówiono wczoraj podczas sesji Rady Powiatu.

Na terenie powiatu jest 2096 obiektów objętych nadzorem przez Państwową Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną. W ubiegłym roku przeprowadzono 2149 kontroli i wydano 450 decyzji, 79 postanowień oraz nałożono 103 mandaty na łączną sumę 22 tysięcy 250 złotych.

Obecnie bełchatowski sanepid podobnie jak wszystkie jednostki w kraju największy problem mają ze szczepieniami. Ruchy antyszczepionkwe i pozorne poczucie bezpieczeństwa sprawiają, że w powiecie odsetek zaszczepionych spadł do 87%.

Na terenie województwa łódzkiego odnotowano 14 przypadków zachorowań na odrę. W powiecie bełchatowskim takich przypadków nie było. Zagrożenie rośnie jednak wraz z tym, jak pracę podejmują nieszczepieni przeciwko Odrze obcokrajowcy głównie z Ukrainy.

Odra jest powaznym zagrożeniem i szybko się rozprzestrzenia.

Nadal trudnym problemem są dopalacze. W ubiegłym roku odnotowano 98 przypadków zatruć tymi substancjami, 3 osoby wskutek zażycia dopalaczy zmarły.

3 KOMENTARZE

  1. A żywność przeterminowana na pólkach sklepowych też podlega kontroli.Echo niosło ,że kurczaki myli w wodzie utlenionej ,czy ktoś to sprawdzał. Cóż w każdej plotce ziarnko prawdy dżemie.Prosimy o odpowiedź.

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here