PODZIEL SIĘ

Noc Muzeów to inicjatywa, która na stałe zagościła w wielu instytucjach kultury na świecie. Z założenia jest to specjalna noc, podczas której można nieodpłatnie zwiedzać ekspozycje, oglądać spektakle i uczestniczyć w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych. Tegoroczna Noc Muzeów już w sobotę.

W Muzeum Regionalnym w tym roku będzie policyjnie. Ekspozycja z artefaktami dokumentująca powstanie policji państwowej i historii bełchatowskiej jednostki to tylko jedna z propozycji.

Będzie również wykład, piknik policyjny i specjalna atrakcja z udziałem policyjnych psów. Będzie można również oznakować rower. Muzeum zaprasza od godziny 18.00. Atrakcje przewidziano do 23.00.

Z kolei w MCK PGE Gigantach Mocy od godziny 20.00 będzie wręcz nieziemsko. To za sprawą naukowców, odkrywców galaktyk i astronomii. Będzie pionierska wyprawa kosmiczna Gigantex 1, poprzedzona Astro Wykładem i rodzinnym rozwiązywaniem testów podobnych do tych, z którymi mierzą się kandydaci na astronautów.

Będzie też mobilne planetarium. Tu przewidziane są dla zainteresowanych dwa seanse.

Uwaga organizatorzy proszą uczestników o przyjście w kosmicznym przebraniu. Za najciekawszy strój przewidziana została nagroda.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here