PODZIEL SIĘ

150 metrów kwadratowych piachu nad rzeką, altany i leżaki. Taki ma miasto plan na zorganizowanie plaży miejskiej w Bełchatowie. Ta powstanie w parku za osiedlem Budowlanych.

Miejska plaża to jeden z pomysłów, który zaistniał podczas ostatniej kampanii wyborczej proponowany przez kontrkandydatów obecnych władz miasta. Zgodnie jednak z zapowiedziami prezydent Czechowskiej wszystkie te pomysły wyborcze komitetów, które wydają się trafne, realne do wykonania i mogą spodobać się mieszkańcom mają być realizowane. Tak jest w przypadku plaży miejskiej, która powstanie przy rzece w pobliżu ulicy Mielczarskiego.

150 metrów kwadratowych żółtego piachu i miejsca do wypoczynku nad wodą, leżaki i altany to zamysł projektowy dla tego miejsca. Po wschodniej stronie rzeki aż do Włókniarzy powstanie ciąg spacerowy.     

Miasto w tym roku oprócz plaży miejskiej planuje zmodernizować bądź zagospodarować kolejne tereny zielone. Zrewitalizowanych zostanie 21 zwartych terenów pogrupowanych w 10 kompleksów – głównie przy Rakówce, między innymi między targowiskiem a os. Okrzei, czy w okolicach Jabłoniowego sadu oraz boisk MCS.

Całkowity koszt to 5,5 miliona złotych z czego 3,6 miliona złotych to dofinansowanie unijne.

4 KOMENTARZE

 1. Może by tak na początek wyczyścić ten „zalew” na Rakówce Bo na razie to składowisko śmieci i raczej nikogo to nie interesuje A wkoło stawia się różne „cuda” jak tężnia

  5

  2
 2. Wreszcie i nareszcie nasz Bełchatów staje się czystym ładnym i zadbanym miastem. szkoda że 4 lata pierwszych rządów pani prezydent zostało juz bezpowrotnie zmarnowanych przespanych!
  Mam wrażenie że ten ład to zasługa W-ce prezydenta Matyśkiewicza i jeśli faktycznie tak jest to ja mieszkanka Bełchatowa bardzo dziękuję i czekam na następne efekty rządzenia. Odwagi

  5

  5

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here