Maja Matyśkiewicz, utalentowana bełchatowska sprinterka ponownie najlepsza. Zawodniczka UKS Czempion Bełchatów podczas 29. Międzynarodowego Mityngu Lekkoatletycznego KRAK Stadion Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie wygrała 100m w kat. U-16 z nowym rekordem życiowym 12,50. Dodatkowo została wybrana do grona 3 najlepszych zawodniczek z najwyższą klasą sportową. Ustanowiony rezultat jest obecnie najlepszy w Polsce w jej kategorii wiekowej.

Na podium stanęli również: Marita Dybalak 300m 43,50 (rekord życiowy) 2 miejsce. W sztafecie 4x100m 51,32 (rekord życiowy) 2 miejsce i awans do Mistrzostw Polski uzyskali: M. Matyśkiewicz, M.Kołodziejczuk. M. Mielczarek, A. Pawelus.

Wiktor Dąbrówka na 300m, 40,21 zajął 3 miejsce. Amelia Pawelus na 600m, 1:42,80 zajęła 3 miejsce.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowało się również kilku zawodników którzy uzyskali dobre wyniki: Julia Grochulska skok wzwyż 150cm – 4 miejsce, Amelia Zochniak 300m 44,65 (rekord życiowy) – zdobyła 7 miejsce kat U-16 i pierwsze w kategorii U-14, Małgorzata Domagała w skoku w dal zajęła 11 miejsce kat U-16 pierwsze U-14.

Natomiast podczas Mityngu kwalifikacyjnego na stadionie AZS-u Łódź
drugie miejsce wywalczył Mateusza Pawlak w debiucie na 2km z przeszkodami uzyskał wynika 6:18,03 i uzyskał awans na Mistrzostwa Polski U-20 do Raciborza.