PODZIEL SIĘ

Łódzkie ma pewne dwa mandaty do parlamentu Europejskiego. Możliwe jednak, że będą trzy. Sprawdzamy kogo poparli mieszkańcy województwa łódzkiego.

Bazując na danych Państwowej Komisji Wyborczej opublikowanych do godziny 12.30 pewne jest, że mandat do Parlamentu Europejskiego zdobędzie Marek Belka, jedynka na liście Koalicji Europejskiej. W okręgu nr 6 to właśnie on zdobył najwięcej głosów 180 076 ( to dane z 99,6% komisji obwodowych).

Pewny mandatu może być też Witold Waszczykowski, którego poparło 166 867 osób. To nr jeden na liście Prawa i Sprawiedliwości.

Możliwe jest jednak, że to ugrupowanie będzie miało swojego drugiego przedstawiciela z naszego okręgu w Parlamencie Europejskim. Joanna Kopcińska nr 2 na liście PiS uzyskała trzeci najwyższy wynik 129 405 głosów.  

Do czasu ogłoszenia oficjalnych wyników przez PKW  i listy wybranych Eurodeputowanych nie wiadomo, czy z naszego okręgu będzie trzeci mandat.

Aktualizacja godzina 14.47

Jak podała Państwowa Komisja Wyborcza w okręgu nr 6 będą 3 mandaty: Marek Belka 182 517 głosów KE, Witold Waszczykowski 168 021 PiS oraz Joanna Kopcińska PiS z poparciem 130 358 osób.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here