PODZIEL SIĘ

Takie historie dzieją się również w Bełchatowie, a dowiadujemy się o nich dzięki czujności banku, który odpowiednio zareagował i zgłosił sprawę policji. Trzy kobiety, zadłużały się pokaźnie i utraciły dorobek życia, by ratować poznanych przez internet mężczyzn.  Sposób wyciągania od pań pieniędzy był podobny, a policja apeluje, bądźmy czujni i nie dajmy się oszukać.   

Sposób na żołnierza z Afganistanu, biznesmena czy wdowca, który właśnie w Polsce szuka miłości i miejsca do życia. Takiej treści informacje mężczyźni wysyłali do kobiet, przez portale społecznościowe. Po krótkiej wymianie korespondencji zapewniali, że są w nich zakochani i marzą o wspólnej przyszłości.

Za nim jednak osiedlą się w Polsce muszą tu sprowadzić swój dorobek życia. Kobiety wysyłały więc swoje adresy i deklarowały, że odbiorą przesyłki. Po drodze jednak pojawiały się dość kosztowne problemy. Oszuści prosili więc swoje „wybranki serca” o pomoc, zapewniając o uczuciu, perspektywie wspólnego życia i oddania wszystkich zaciągniętych u nich zobowiązań.

Kobiety przesyłały na wskazane konta niemałe kwoty, czasem wielokrotnie, by ratować swoich amantów. Tak potraciły dorobki życia i zadłużały się na lata.  

Na proceder ten zareagowali pracownicy banku zaniepokojeni tym, że kobiety coraz bardziej się zapożyczają.  Sprawa trafiła na policję i jest wyjaśniana.  

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here