PODZIEL SIĘ

Dzień Energetyka to tradycyjnie okazja do podsumowań, przedstawienia planów na najbliższą przyszłość, ale też i do uroczystego odznaczenia zasłużonych pracowników.  

Na akademii z okazji Dnia Energetyka obecni byli zarówno ci, który z branżą energetyczną są związani zawodowo jak i zaproszeni goście. Wśród nich przedstawiciele ministerstwa energii, swój udział potwierdziło również 14  parlamentarzystów i dwóch senatorów.

Prezes PGE Henryk Baranowski podkreślał, że grupa jest liderem energetycznym w kraju, co ważne stawia na niskoemisyjność i nowoczesność rozwiązań. PGE ma ambitne plany związane z pozyskiwaniem zielonej energii.

Robert Ostrowski prezes PGE GiEK S.A. przypomniał wyniki osiągnięte przez spółkę w 2018 roku. Produkcja energii to 54 TWh co daje 36% krajowej produkcji energii. Prezes podkreślił, że spółka prowadzi produkcję z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Dzień Energetyka to również okazja do uhonorowania pracowników państwowymi i branżowymi odznaczeniami: Złotym Krzyżem Zasługi, Złotymi, Srebrnymi i Brązowym Medalami za Długoletnią Służbę, ministerialną odznaką „Za Zasługi dla Energetyki”. Wyróżniono również dyplomami pracowników, którzy angażują się w rozwój innowacyjności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here