PODZIEL SIĘ

10 kandydatów z Bełchatowa oraz kilka znanych nazwisk z powiatu bełchatowskiego. Komitety miały czas do 3 września na zarejestrowanie w  PKW list kandydatów w nadchodzących wyborach.

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała dla okręgu nr 10 listy 5 komitetów wyborczych. Są to Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni , Komitet Wyborczy Wolność i Niepodległość, Komitet Wyborczy  Polskie Stronnictwo Ludowe, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość oraz Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Jedynie na listach PSL nie ma nazwisk bełchatowskich kandydatów.

Trzech z Bełchatowa oraz byłego starostę bełchatowskiego zamieszkałego pod Bełchatowem ma PiS. O mandat z tej listy walczyć będą Dariusz Kubiak, Małgorzata Janowska, Agnieszka Wysocka oraz Waldemar Wyczachowski.

Trzech bełchatowskich kandydatów znalazło się na liście Sojuszu Lewicy Demokratycznej są to Tadeusz Rozpara, Andrzej Pawelczyk oraz Mariusz Kowalczyk.  

Po dwóch kandydatów z Bełchatowa ma Koalicja Obywatelska: Arkadiusz Rożniatowski, Roman Siedlecki oraz Konfederacja Wolność i Niepodległość Patryk Marjan, Jadwiga Gajda.

Pełną listę wszystkich kandydatów na podstawie danych z 5 września udostępnionych przez PKW publikujemy niżej.  

Z okręgu nr 10 o 9 mandatów do Sejmu RP ubiega się aż 90 kandydatów.  

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

Numer na liścieNazwisko i imionaZawódMiejscowość zamieszkaniaPrzynależność do partii politycznej lub poparcie
1GRABARCZYK Cezary StanisławadwokatŁódźczłonek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
2SPÓLNICKA Magdalena SylwiafarmaceutaRadomskoczłonek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
3RUTKOWSKA DorotasocjologSkierniewiceczłonek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
4KLATKA Barbara Ewamenedżer sportuTomaszów Mazowieckiczłonek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
5SOKALSKI Jacek MarianekonomistaPiotrków Trybunalskinie należy do partii politycznej
6ROŻNIATOWSKI Arkadiusz Pawełpracownik obsługi klientaBełchatówczłonek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
7TELUS Roberttechnik mechanikOpocznonie należy do partii politycznej
8KUBA Elżbieta EwaksięgowaWałowicenie należy do partii politycznej
9JANIEC Roman StanisławnauczycielWola Przerębskanie należy do partii politycznej
10SENEJKO Andrzej JerzyadwokatWarszawaczłonek partii politycznej: Nowoczesna
11LISTWOŃ Anna Renatatechnik farmacjiNiechciceczłonek partii politycznej: Nowoczesna
12SIEDLECKI Roman PiotrnauczycielBełchatówczłonek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
13BILSKI KubastudentBudziszewiceczłonek partii politycznej: Zieloni
14TOKARSKI Piotr SebastianekonomistaTomaszów Mazowieckiczłonek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
15WOLIŃSKA SylwialogistykJakubównie należy do partii politycznej
16KOWALCZYK Jan WojciechrolnikKietlinczłonek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
17PONIATOWSKA Ewa JustynanauczycielkaBędkównie należy do partii politycznej
18WĘŻYK-GŁOWACKA Marlena IrenaadministratywistaPiotrków Trybunalskiczłonek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

Numer na liścieNazwisko i imionaZawódMiejscowość zamieszkaniaPrzynależność do partii politycznej lub poparcie
1MARJAN Patryk PiotrgórnikBełchatówczłonek partii politycznej: Konfederacja Wolność i Niepodległość
2RAK Jacek KrzysztofelektronikRadomskonie należy do partii politycznej
3FĄK Andrzejemeryt – były oficer sił zbrojnychTomaszów Mazowieckiczłonek partii politycznej: Ruch Narodowy
4ZABORNY Piotr BogusławnauczycielSkierniewicenie należy do partii politycznej
5HEINZEL Alicja AnnanauczycielkaPiotrków Trybunalskinie należy do partii politycznej
6WYCHOWAŁEK PawełrolnikJarostynie należy do partii politycznej
7FLORCZYK Bernadeta Edytaopiekunka dziecięcaDębniaknie należy do partii politycznej
8BUDKIEWICZ MarcininformatykŁazówczłonek partii politycznej: Ruch Narodowy
9MADEJSKA Wiesława AgatarolnikBrzosteknie należy do partii politycznej
10SĘK AdrianmechanikTomaszów Mazowieckiczłonek partii politycznej: Korwin
11CHMIELARSKA Anna MariakosmetyczkaBiskupia Wolanie należy do partii politycznej
12SYPKA Kamil MariuszspawaczGłuchóweknie należy do partii politycznej
13KLEWIN Arkadiusz KamilmonterŻłobnicanie należy do partii politycznej
14KLESKA Katarzyna EwakierowcaPiotrków Trybunalskinie należy do partii politycznej
15LISZEWSKA Ewa Barbaradoradca finansowySkierniewicenie należy do partii politycznej
16KOSTRZEWA Mirosław MariankierowcaOpocznonie należy do partii politycznej
17GAJDA Jadwigadoradca klientaBełchatównie należy do partii politycznej
18GRABOWSKI Krzysztof Adaminżynier budownictwaSkierniewiceczłonek partii politycznej: Korwin

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

Numer na liścieNazwisko i imionaZawódMiejscowość zamieszkaniaPrzynależność do partii politycznej lub poparcie
1KLIMCZAK DariuszhistorykKaliszkiczłonek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
2ŁUCZKOWSKI TomaszdziennikarzOpocznonie należy do partii politycznej
3JĘDRASZEK Teresa Małgorzataspecjalista administracji publicznejZłotaczłonek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
4OŚCIK Elżbieta TeresaekonomistaWolbórzczłonek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
5MAJEWSKI HenrykrolnikNiemirowiceczłonek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
6KĄCKI Bogdanspecjalista administracji publicznejRzeczycaczłonek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
7CZECHOWSKA KrystynaekonomistaPiotrków Trybunalskiczłonek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
8FIRST Agnieszka Teresabudownictwo ogólne inż. budownictwaBujny Szlacheckieczłonek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
9WYSZOGRODZKI Zbigniew Stanisławspecjalista bezpieczeństwa i higieny pracySkierniewiceczłonek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
10GRAŁEK Bożena Marianauczyciel przedszkolaTomaszów Mazowieckinie należy do partii politycznej
11GÓRSKA Alicja BogusławakucharzŻytnoczłonek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
12OLSZEWSKA Grażyna MariannarolnikSkierniewiceczłonek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
13WALCZYK Jacek BogdanprawnikBukowie Górneczłonek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
14ŁOŚ Stanisławmechanik pojazdów samochodowychZagórzeczłonek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
15ROBAK Barbara Danutaspecjalista administracji publicznejKwiatkówkaczłonek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
16PAZUREK Damian Piotrspecjalista bezpieczeństwa i higieny pracyBłogie Rządoweczłonek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
17SKORUPA Ewelinahistoryk sztukiGrabostówczłonek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
18MAZUR Marek MarianekonomistaPiotrków Trybunalskiczłonek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Numer na liścieNazwisko i imionaZawódMiejscowość zamieszkaniaPrzynależność do partii politycznej lub poparcie
1MACIEREWICZ AntonihistorykWarszawaczłonek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
2WOJCIECHOWSKI Grzegorz MichałrolnikRegnówczłonek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
3TELUS RobertrolnikOstrówczłonek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
4MILCZANOWSKA Anna MariapedagogRadomskoczłonek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
5DRÓŻDŻ Beata Zofiadyrektor generalnyPiotrków Trybunalskiczłonek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
6LOREK Grzegorz AndrzejparlamentarzystaPiotrków Trybunalskiczłonek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
7KUBIAK Dariusz JanparlamentarzystaBełchatówczłonek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
8WENDROWSKA Ewa Beatalekarz – specjalista dermatologii i wenerologiiTomaszów Mazowieckiczłonek partii politycznej: Solidarna Polska
9MACIEJEWSKI KrzysztofparlamentarzystaRadomskoczłonek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
10JANOWSKA Małgorzata MonikaekonomistaBełchatówczłonek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
11OZGA-FLEJSZER Beata Ewarolnik upraw mieszanychSkierniewicenie należy do partii politycznej
12WYCZACHOWSKI WaldemarekonomistaŁękińskoczłonek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
13WOJCIECHOWSKA Martyna Olgaspecjalista administracji publicznejOsiedle Niewiadówczłonek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
14SAŁEK Pawełwyższy urzędnik państwowyMakównie należy do partii politycznej
15WYSOCKA Agnieszka Katarzynanauczyciel języka obcegoBełchatówczłonek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
16MISZTAL Dariusz Adaminżynier mechanik – środki transportuRawa Mazowieckaczłonek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
17ZIEMBA Zbigniew Jannauczyciel historiiWola Krzysztoporskaczłonek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
18CIECIÓRA Krzysztof Janwyższy urzędnik państwowyRadomskoczłonek partii politycznej: Porozumienie Jarosława Gowina

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

Numer na liścieNazwisko i imionaZawódMiejscowość zamieszkaniaPrzynależność do partii politycznej lub poparcie
1SOWIŃSKA Anita KatarzynaekonomistkaŁódźczłonek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia
2OSTROWSKI Artur ZygmuntnauczycielPiotrków Trybunalskiczłonek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
3PANAK MartanauczycielChlebówczłonek partii politycznej: Lewica Razem
4ROZPARA Tadeuszradca prawnyBełchatówczłonek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
5PTAK Małgorzata Alicjaanimatorka kulturyRadomskonie należy do partii politycznej
6WAŁACH Małgorzata Dorotawychowawca w placówce wychowawczo-opiekuńczejTomaszów Mazowieckiczłonek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
7PAWELCZYK Andrzej Krzysztoftechnik elektrykBełchatówczłonek partii politycznej: Lewica Razem
8KLEMBA Julia Annaspecjalista administracji publicznejSkierniewiceczłonek partii politycznej: Lewica Razem
9LEWANDOWSKI Tomaszagent ubezpieczeniowySkierniewiceczłonek partii politycznej: Lewica Razem
10ZIĘBA PawełmonterPrzedbórzczłonek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
11BIENIAS AgnieszkaadwokatRawa Mazowieckaczłonek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
12ROCHMIŃSKI Pawełinżynier rolnictwaPągówczłonek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
13MANDAT Joanna EwalekarzŁasknie należy do partii politycznej
14PODPORA Mariusz Łukaszreżyser filmowyTomaszów Mazowieckiczłonek partii politycznej: Lewica Razem
15SULKA Monika Zofiaspecjalista bezpieczeństwa i higieny pracyPiotrków Trybunalskiczłonek partii politycznej: Lewica Razem
16ŻURAW Elżbieta MałgorzataekonomistkaŁódźczłonek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia
17JABŁOŃSKI Marek Jerzyemeryt – włókiennikŁódźczłonek partii politycznej: Polska Partia Socjalistyczna
18KOWALCZYK Mariusz Krzysztoftechnik administracjiBełchatównie należy do partii politycznej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here