PODZIEL SIĘ

Nazywane są Kamienicami Tkaczy, bo silnie związane są z włókienniczą historia miasta. W ramach rewitalizacji centrum miasta modernizowanych jest 10 kamienic.

Kamienice Tkaczy to budynki należące do miasta, w których obecnie mieszka około 200 osób. To stare obiekty, które w większości powstały na przełomie XIX i XX wieku, najprawdopodobniej jako mieszkania dla pracowników zakładów włókienniczych i bawełnianych.         

W ramach rewitalizacji zdegradowanej części miasta są one gruntownie remontowana. Przede wszystkim budynki są ocieplane, wymieniane są okna, remontowane są dachy, odnowiona zostanie część wspólna budynków czyli klatki schodowe. Docelowo w kamienicach ma zostać zamontowane nowe oświetlenie i domofony.

Od nowa zagospodarowane będą również tereny wokół kamienic. Powstaną chodniki, będą odnowione z zewnątrz komórki. Przy kamienicach ustawione zostaną stojaki do rowerów i ławki i nowe pergole śmietnikowe. W niektórych przypadkach konieczne może okazać się odnowienie fundamentów oraz podłączenie do kanalizacji deszczowej.

Elewacje odnowionych budynków utrzymane będą w szarej kolorystyce.

Koszt prowadzonych prac to ponad 6 milionów złotych. Ponad 3 miliony  pozyskane zostały z Unii Europejskiej.  Remont kamienic ma zakończyć się w kwietniu przyszłego roku.       

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here