PODZIEL SIĘ

Jednym ze zwycięskich projektów zgłoszonych do ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego była budowa 3 tężni solankowych. Najprawdopodobniej nie uda się wykonać zadania w tym roku.

Miasto ogłosiło przetarg na budowę 3 tężni w sierpniu. Żadna z firm nie zgłosiła jednak w wyznaczonym terminie swojej oferty.

W związku z tym urząd musiał przetarg unieważnić. W poniedziałek zdecydowano o ponownym jego ogłoszeniu.

Oznacza to, że realizacja projektu „BO – Po – tężny Bełchatów” może przeciągnąć się w czasie. Samo ogłoszenie przetargu, czas na składanie ofert i ewentualne protesty oferentów może przecież potrwać.

Tężnie mają stanąć na osiedlu Dolnośląskim w parku im. Jana Nowaka -Jeziorańskiego, na Binkowie przy Mioceńskiej oraz na Przytorzu w pobliżu kompleksu sportowego. Szacowana wartość tej inwestycji to około 550 tysięcy złotych.

W Bełchatowie póki co działa jedna tężnia przy Rakówce za osiedlem Budowlanych. Cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem szczególnie starszych osób, którzy przyjeżdżają tu z różnych stron miasta. Tężnia czynna jest do późnej jesieni i uruchamiana ponownie wiosną.

Debiutu nowych 3 tężni spodziewać się można najwcześniej wiosną.  Nawet jeśli uda się wyłonić wykonawcę i zakończyć prace w tym roku, tężnie i tak będą nieczynne na czas zimy. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here