PODZIEL SIĘ

„Nie wahałem się nad podpisaniem tego aneksu. Bardzo dobrze czuję się w Bełchatowie, w tym klubie. Wiadomo, że tworzą go ludzie a tutaj współpracuję ze świetnymi osobami” – mówi Artur Derbin, trener GKS Bełchatów, który zostaje w klubie na dłużej. Wczoraj Derbin podpisał kontrakt z którego wynika, że będzie szkoleniowcem do co najmniej końca sezonu 2020/2021.

Derbin rozpoczął pracę przy Sportowej na początku kwietnia 2018 r. a debiut przypadł mu na mecz II ligi przeciwko ŁKS Łódź, który zakończył się remisem 2:2. Do tej pory trener Derbin poprowadził „Brunatnych” w 59 oficjalnych spotkaniach, w tym 56 ligowych i 3 Pucharu Polski. Na boiskach Fortuna I ligi i II ligi bełchatowski zespół prowadzony przez 42 latka zdobył 89 punktów (1,59 na mecz), dzięki 24 zwycięstwom i 17 remisom przy bilansie bramkowym 71-45.

Stadion przy Sportowej sprzyjał „giekaesiakom” – tu wgrali 18 meczów ligowych przy 7 remisach i 3 porażkach. Na wyjazdach natomiast bełchatowianie wygrali 6 spotkań, zremisowali 10 razy i ponieśli 12 porażek.

Derbin po podpisaniu aneksu podkreślał, że dziękuje za okazane zaufanie zaznaczał także, że propozycja przedłużenia dotychczasowej umowy pojawiła się przed meczem z Wigrami Suwałki i miała być parafowana niezależnie od wyniku tego spotkania.

Obecnie drużyna GKS Bełchatów zajmuje 14. miejsce w tabeli Fortuna 1 ligi z dorobkiem 14 punktów.

źródło: gksbelchatow.com

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here