PODZIEL SIĘ

Grupa inicjatywna mieszkańców gminy Bełchatów złożyła dzisiaj w Piotrkowie u Komisarza Wyborczego oraz w Gminie Bełchatów  powiadomienie o zamiarze przeprowadzenia w gminie referendum o odwołanie wójta Konrada Koca.

W lipcu informowaliśmy o tym, że grupa inicjatywna chce w referendum odwołać wójta gminy Bełchatów. Uzasadniano to powodami spisanymi w 12 punktach. Zarzuty dotyczą między innymi zatrudnianie „swoich”, cięć w funduszach sołectw, czy wyłączaniu w ramach oszczędności oświetlenia ulicznego we wsiach.

Inicjatorem referendum jest grupa 5 mieszkańców gminy z Krzysztofem Maziarzem jako pełnomocnikiem tego gremium.

Chcą doprowadzić do referendum w sprawie odwołania obecnego wójta Konrada Koca przed upływem kadencji.

Dzisiaj do Komisarza Wyborczego oraz Urzędu Gminy Bełchatów złożone zostało zawiadomienie o takim zamiarze. Oznacza to, że grupa inicjatywna  w ciągu 14 dni powinna otrzymać aktualną liczbę osób uprawnionych do głosowania. Inicjatorzy referendum mają teraz czas na zebranie wystarczającej liczby podpisów mieszkańców gminy z prawem wyborczym,  pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum.   

3 KOMENTARZE

  1. Co za „wyrywna grupa” . Pan z foto tak się nadmuchał ,że niedługo mu ta pierdząca żyłka pęknie.Gdzie byliście prowokatorzy jak poprzednicy zadłużali gminę.Teraz trzeba to odkręcić i to musi boleć, niestety.Pan Koc nawet nie zdążył się porządnie rozeznać w tym bałaganie. A tu pretensje do garbatego żyda ,że ma proste dzieci.

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here