PODZIEL SIĘ

44-letni Marcin z Bełchatowa walczy z nowotworem. Pomóc może jedynie przeszczep szpiku kostnego. DKMS szuka genetycznego bliźniaka zarówno dla pana Marcina jak i innych chorych.

I ty możesz uratować komuś życie. Wystarczy zarejestrować się przez DKMS, jako potencjalny dawca szpiku kostnego. Pobranie próbki jest bezbolesne, a sam proces rejestracji zajmuje zaledwie kilka minut. Przeszczep szpiku kostnego jest w pełni bezpieczny dla dawcy i pozwala ratować ludzkie życie.

Takiej pomocy potrzebuje między innymi bełchatowianin 44-letni Marcin. Na początku tego roku zdiagnozowano u niego ostrą białaczkę limfoblastyczną typu B. Natychmiast podjęto leczenie. Obecnie jest na chemii podtrzymującej po trzeciej i ostatniej konsolidacji. Dla pana Marcina ratunkiem w tej chwili jest przeszczep szpiku kostnego od niespokrewnionego dawcy.

Dlatego DKMS organizuje akcję rejestracyjną w Bełchatowie. W dniach 23-24 listopada w godzinach od 10.00  do 20.00 będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego w Galerii Olimpia.

W niedzielę 24 listopada na potencjalnych dawców ekipa DKMS czekać będzie też w Miejskim Centrum Sportu przy Czyżewskiego 7.

Marcin i wielu innych chorych na białaczkę czekają na swoją szansę na życie.      

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here