PODZIEL SIĘ

Radni podjęli uchwałę zatwierdzającą stawki za zajęcie pasa drogowego między innymi na czas prowadzenia prac remontowych, czy czasowego ustawienia reklam na chodnikach czyli tak zwanych potykaczy.

Stawka dzienna za zajęcie pasa drogowego (części ulicy czy chodnika) na potrzeby prac remontowych, przebudowy czy rozbudowy drogi dla jezdni i ciągów pieszo-jezdnych wynosi 5 oraz 10 zł. Dla ścieżek rowerowych i chodników w zależności od szerokości zajęcia pasa 5 i 8 zł.

Dla infrastruktury telekomunikacyjnej za zajęcie 1 metra za każdy dzień stawka wynosi 20 groszy. Za zajęcie metra kwadratowego na potrzeby usunięcia awarii niezwiązanej z zarządzaniem drogi lub potrzebami ruchu drogowego stawka wynosi 10 zł.

Ta zainstalowana na pojazdach drogowych zaparkowanych w pasach drogowych, umieszczana na siatkach ochronnych podczas remontów oraz reklamy świetlne   wynosi dziennie 5 zł.   

Opłata za umieszczanie reklam związanych z wydarzeniami kulturalnymi, sportowymi organizowanymi przez miast 1 zł.

Reklamy w kasetonach plastikowych na wiatach przystankowych – 3 zł dziennie.

Za zajęcie1 metra kwadratowego pasa drogowego przez całoroczne stoiska handlowe nie będące obiektami handlowymi – 1zł, ogródki gastronomiczne – 2 zł, handel okazjonalny 10 zł, a zajęcie pasa na organizację imprez o charakterze społeczno – kulturalnym 1 zł. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here