PODZIEL SIĘ

Około 2 tysięcy metrów bieżących alejek, miejsca do wypoczynku w tym plaża i pomost. Realizacja projektu „Bełchatów w zieleni’ zbliża się ku końcowi. Wykonano już blisko 90% zaplanowanych prac na siedmiu obszarach wymagających największych nakładów.

Okolice Rakówki zmieniają się. Miejsca zaniedbane nabierają uporządkowanego i przemyślanego charakteru, które mają zachęcać do spacerów i wypoczynku na świeżym powietrzu. To mają być zielone płuca miasta z małą architekturą, budkami lęgowymi dla ptaków i ekosystemem przyjaznym owadom takim jak pszczoły czy motyle.  

Mając rzekę, która przepływa przez miasto, ma się również i potencjał do wykorzystania. To w sumie 30 hektarów terenu, na których powstaną nie tylko szlaki piesze z małą infrastrukturą ale również kwietne łąki, geologiczna ścieżka dydaktyczna, nasadzona zostanie roślinność produkująca tlen i nie wymagająca szczególnej pielęgnacji, usunięte zostaną rośliny inwazyjne. Całość funkcjonować będzie jako biologiczny filtr Bełchatowa, wpływający znacznie na poprawę jakości powietrza. Będzie to 10 kompleksów zielonych wzdłuż doliny rzeki Rakówki.      

Obecnie rozpoczyna się montaż małej architektury, ławek, koszy i tablic informacyjnych. Do połowy grudnia ma zostać również zamontowany sprzęt do ćwiczeń na świeżym powietrzu i urządzeń do zabawy dla dzieci.

Całkowity koszt tego ekologicznego przedsięwzięcia  to 5,5 miliona złotych znaczna część tych środków pochodzi z dofinansowania unijnego.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here