PODZIEL SIĘ

Nadal nie wiadomo ile mieszkańcy Bełchatowa będą płacić od nowego roku za wywóz śmieci. Miasto ogłasza kolejny przetarg na wyłonienie firmy. Zainteresowani mogą się zgłaszać do 22 listopada.

Problem śmieciowy jest i to duży. Miasto nie chciało być zaskakiwane wyższymi stawkami za odbiór śmieci co rok, dlatego ogłosiło przetarg na wyłonienie firmy, która ten teren obsługiwała będzie na tych samych warunkach przez następne 3 lata. Tego przetargu nie udało się rozstrzygnąć, z powodu zbyt wysokich żądań finansowych od firm.

Miasto wówczas na ten cel chciało przeznaczyć ponad 27 milionów brutto, tymczasem tańsza z ofert złożona przez wrocławską firmę opiewała na ponad 38,5 miliona, czyli ponad 10 milionów więcej, a Eko-Region, który aktualnie obsługuje w tym zakresie mieszkańców miasta wystawił ofertę opiewającą na ponad 44 miliony.

Ogłoszono nowy przetarg tym razem na rok. Nie wskazano konkretnej kwoty jaka ma przeznaczona na ten cel. Magistrat podaje jedynie, że ta może być powyżej zapisanych progów unijnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here