PODZIEL SIĘ

Już w przeszłym roku powstanie skrzyżowanie prowadzące do strefy przemysłowej B2. Powstanie ono u zbiegu drogi wojewódzkiej nr 484 i projektowanej drogi, mającej prowadzić do strefy – po lewej stronie ul. Czaplinieckiej.

Budowa skrzyżowania to jedno z zadań dużego projektu. Chodzi o rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 484 na odcinku Zelów – Bełchatów – etap I. Dojazd do strefy przemysłowej prowadzić będzie z drogi wojewódzkiej, ale to miastu zależy na skomunikowaniu strefy. Dlatego choć to droga wojewódzka magistrat do inwestycji dołoży niewiele ponad milion zł. To połowa szacowanych kosztów inwestycji.  Potrzebna dokumentację wykona Zarząd Dróg Wojewódzkich.

W tym rejonie miasto realizować będzie także inną inwestycję, na którą magistrat pozyskał ponad 1,6 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Mowa o budowie drogi dojazdowej do strefy B2 wraz z oświetleniem. Urząd Miasta jest w trakcie postępowania przetargowego. Umowę na realizację zadania planuje podpisać jeszcze w tym roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here