PODZIEL SIĘ

To już nie dobra wola, a obowiązek. Od pierwszego stycznia zgodnie z przepisami prawa każdy z nas musi segregować odpady. Rośnie też stawka za ich wywóz. Teraz za nieczystości od osoby zapłacimy 19 złotych.

Kosze do selektywnej zbiórki odpadów na terenie miasta są od lat. Obecnie obowiązkowo wszędzie powinno być ich pięć, na plastik i metal, papier, szkoło, bioodpady i na śmieci mieszane. Większość mieszkańców segreguje, co widać po przepełnionych kubłach szczególnie w okresach świątecznych. Właśnie z takim problemem zgłaszają się do nas mieszkańcy.

Z przepełnionych pojemników wysypuje się zawartość, a tam gdzie nie ma możliwości już dorzucenia czegokolwiek, śmieci ustawiane są obok pojemników. Tworzy się bałagan wokół pergoli śmietnikowych a lekkie odpady porywane są przez wiatr i zaśmiecają okolicę. Zwracamy uwagę służbom na ten problem.   

1 KOMENTARZ

  1. każde śmietnisko na osiedlach powinno byc ogrodzone a klucze powinni mieć lokatorzy prypisani do danego śmietnika. Oprócz tego monitoring który wyłapie ludzi nieuczciwych i porzucających śmieci obok. Jak zapłacą mandat to się nauczą. Jestem mieszkanką os. Dolnośląskie, to co się dzieje wokółpojemników na makulaturę i plastiki przechodzi wszelkie standardy porządku Dlaczego uczciwie płacący lokator ma odpowiadać za niechluja który wywala śmieci gdzie popadnie. władze miasta niech to ogarną

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here