PODZIEL SIĘ

Uruchomione w ubiegłym roku cztery nowe połączenia autobusowe na terenie powiatu będą kontynuowane. Chodzi o połączenia uruchomione w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej, zakładającym przywracanie zamkniętych wcześniej połączeń autobusowych.

Dzięki tzw: „ustawie pekaesowej” w ubiegłym roku uruchomiono cztery nowe połączenia autobusowe – powiat na ten cel otrzymał 82 tysiące złotych. Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Bełchatowie doskonale zdają sobie sprawę z potrzeb komunikacyjnych mieszkańców dlatego też dobra wiadomość jest taka, że połączenia te zostaną utrzymane także w 2020 roku.

Jak podkreślają włodarze powiatu dzięki temu mieszkańcy będą mogli dotrzeć środkami transportu publicznego do pracy, szkół, placówek zdrowia i instytucji kultury.

Wartość dofinansowania w zakresie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej dla powiatu bełchatowskiego wynosi 206 562,50 złotych.

2 KOMENTARZE

  1. Organizacja transportu w naszym mieście jest do bani a nasi włodarze generalnie nie mają pojęcia jak zarządzać miejskimi firmami. Myślę że przede wszystkim należało by zastanowić się nad połączeniem MZK oraz PKS Bełchatów. Korzyści to mniejsze koszty zarządzania, zakupu paliwa i generalnie tańsza obsługa ( zwolnić obecnych podwójnych prezesów, członków rad itd zbędnych mechaników, sprzątaczki – obecnie są takie braku na rynku że znajdą pracę gdzie indziej). Druga kwestia to darmowe bilety MZK – totalna głupota przy jednoczesnym bezpłatnym parkowaniu w mieście, gdzie na dodatek jest ogromna liczba zarejestrowanych pojazdów. Inna kwestia to samochody dostawcze wożące wcześniej buraki przerobione na tzw” busy”. Zamiast nowoczesnych autobusów które mógłby posiadać PKS wożą nas tymi przepełnionymi gratami.

    2

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here