PODZIEL SIĘ

Dostałeś wiadomość mailową czy tekstową z informacją o konieczności uregulowania drobnej zaległości czy dopłaty do przesyłki? Policja ostrzega – to może być nowy sposób oszustów na wyłudzenie pieniędzy. Przekonał się o tym mężczyzna, który właśnie w ten sposób został oszukany.

Do Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie zgłosił się mężczyzna, który poinformował, że został oszukany. Poinformował, że otrzymał wiadomość mailową z treści której wynikało, że musi uregulować zadłużenie za ostatnio dokonaną na portalu transakcję. Jak podano w mailu zadłużenie to wynosiło 1,98 złotych. Treść tej wiadomości nie wzbudziła w pokrzywdzonym żadnych podejrzeń z uwagi na okoliczność, że w ostatnim czasie korzystał z różnych stron internetowych i za pomocą Internetu kupował różne rzeczy. Postanowił niezwłocznie uregulować rzekomą zaległość. Mężczyzna nie podejrzewając oszustwa „kliknął” w link i został przekierowany na fałszywą stronę płatności elektronicznych „dopłaty”, gdzie następnie była możliwość wyboru swojego banku.

Nie podejrzewając oszustwa został przekierowany na stronę logowania do swojego konta bankowego. Strona ta również nie wzbudziła żadnych podejrzeń, gdyż wizualnie odpowiadała stronie banku. Pokrzywdzony logując się na konto podał swój numer klienta oraz hasła do logowania. Po zalogowaniu wyświetliła się strona z danymi do przelewu oraz polem, w którym należało podać autoryzacyjny kod SMS wysłany przez bank. Pokrzywdzony podał kod akceptując przelew kwoty, która widniała w fałszywym mailu. Po wykonaniu płatności był przekonany, że spłacił swoją zaległość. Po niedługim czasie okazało się jednak, że z jego konta zniknęły wszystkie oszczędności. Zamiast kwoty 1,98 zł jego kod autoryzacyjny dotyczył przelewu 18.000 złotych. Wówczas zorientował się, że został oszukany.

źródło: KPP w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here