PODZIEL SIĘ

Radni podczas sesji przegłosowali zmiany w regulaminie dotyczącym zasad wypłaty diet, dotyczących dwóch nieetatowych członków zarządu Radosława Herudzińskiego i Leszka Maciaszczyka.

Przypomnijmy, że w poprzedniej kadencji wprowadzono regulamin, w którym zawarto zapis, że za nieobecność na posiedzeniu rady, zarządu i komisji, to obcinane jest z diety po 10%. Dodajmy, że każda nieobecność skutkowała kolejnym uszczupleniem wypłacanego uposażenia.

Dorota Pędziwiatr starosta bełchatowski konieczność wprowadzenia zmian dotyczących dwóch nieetatowych członków zarządu argumentowała tym, że mają oni zdecydowanie więcej obowiązków związanych z wykonywaniem mandatu radnego, jak i nieetatowych członków zarządu. O ile szeregowy radny, pracujący w jednej komisji, podczas np. długiego urlopu czy chorobowego maksymalnie może mieć odliczone za nieobecność na komisji i sesji do 30%, o tyle członkowie  zarządu już zdecydowanie więcej.

Jak podkreślano, zarządy są co tydzień, a czasami jeśli jest taka konieczność zwoływane są nawet kilka razy w tygodniu. Dlatego w uchwale znalazł się zapis, na podstawie którego maksymalne potrącenie dla nieetatowego członka zarządu może wynieść 20 %.  

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here