PODZIEL SIĘ

Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie dwóch tężni solankowych na terenie miasta. Ma to być pierwszy etap realizacji zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego „Po- tężny Bełchatów”.

To kolejne podejście na wyłonienie wykonawców inwestycji, która miała być realizowana w ubiegłym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Przetargi ogłaszano, ale nie było chętnych, by wykonać inwestycję w ramach zaplanowanych na ten cel środków. Kwota na wybudowanie trzech tężni okazała się zbyt skromna. Zdecydowano więc, że tężnie będą, ale budowane zostaną etapowo.

W pierwszej kolejności powstaną  dwie: w parku na osiedlu Binków i na Przytorzu. To właśnie tych zadań dotyczy ogłoszony przetarg.

Kwota jaką miasto chce przeznaczyć na tę inwestycję to ponad 278 tysięcy złotych. Prace obejmować mają roboty ziemne, budowę samych tężni, zadaszonych altan, jak i zagospodarowania terenu wokół. Będą ławki kosze na śmieci, oświetlenie, a także zieleniec. 

Firma wyłoniona w przetargu czas na wykonanie wszystkich zaplanowanych prac będzie miała do końca sierpnia. Tak by we wrześniu z instalacji solankowych mogli się cieszyć mieszkańcy.

W tym przetargu zrezygnowano z budowy tężni na Dolnośląskim. Nie oznacza to jednak, że ta tężnia nie powstanie. Jeśli w następnych latach uda się wygospodarować wystarczającą kwotę, tężnia w parku Jeziorańskiego również zostanie wybudowana, ale to ewentualna przyszłość.  

Na razie wykonawcy zainteresowani wybudowaniem dwóch obiektów na Przytorzu i Binkowie mają czas do 14 lutego na złożenie oferty w przetargu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here