PODZIEL SIĘ

W grudniu radni gminy Kleszczów podjęli uchwałę gwarantującą kwotę 12 milionów w budżecie na 2020 rok z przeznaczeniem na pomoc gminom ościennym. Na poprzedniej sesji rady gminy w Kleszczowie rozpatrywano pierwsze wnioski.

Z „Janosikowego Plus” jak nazwano program pomocowy skierowany do gmin ościennym sąsiedzi  bogatego Kleszczowa  już chcą skorzystać. Podczas styczniowej sesji rozpatrywano pierwsze wnioski o dofinansowanie złożone przez gminy Drużbice, Kluki, Lgota Wielka oraz powiat bełchatowski.

Drużbice wystąpiły o wsparcie finansowe  na łączną kwotę 670 tysięcy złotych. 500 tysięcy na budowę sali gimnastycznej w Wadlewie oraz 170 tysięcy złotych na modernizację drogi Wdowin Kolonia – Suchcice. Obydwa wnioski przeszły.

Kluki wystąpiły o pomoc finansową na łączna kwotę 2 milionów złotych, od gminy Kleszczów otrzymały pomoc w wysokości 939 tysięcy złotych. Pieniądze przeznaczone  zostaną na rozbudowę sieci wodociągowej Ścichawa – Kaszewice (30 tys. zł), 9 100 zł na siłownię zewnętrzną w Nowym Janowie, 50 tysięcy zł na budowę siłowni zewnętrznej z placem zabaw w Roździnie, 350 tys. na budowę drogi w Strzyżewicach , 250 tysięcy na drogę w Klukach, 50 tys. na siłownię przy świetlicy w Zarzeczu  oraz 200 tysięcy na zakup wozu strażackiego dla OPS Kluki.

Blisko 1 milion 400 tysięcy złotych od Kleszczowa otrzyma Lgota Wielka powiat radomszczański. Ponad milion z przeznaczeniem na modernizację budynku wielorodzinnego, reszta kwoty z przeznaczeniem na drogi.  

Powiat bełchatowski wystąpił o 45 tysięcy złotych na utrzymanie filii Wydziału  Komunikacji i Dróg w Kleszczowie punkt rejestracji pojazdów. Powiat otrzymał również 56 tysięcy złotych na przygotowanie materiałów i dokumentacji w zakresie regulowania stanów prawnych nieruchomości położonych na terenie gminy Kleszczów oraz szkolenie pracowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here