PODZIEL SIĘ

W ubiegłym roku chętnie korzystaliśmy z zasobów miejskiej biblioteki – tak wynika z podsumowania działalności jaką przygotowała książnica. Czytamy chętniej.  

Statystycznie na podstawie ilości wypożyczonych książek bełchatowianie wypadają dużo lepiej od średniej krajowej. Na jednego mieszkańca Bełchatowa przypada 3,7 przeczytanej książki, tymczasem w kraju, na obywatela zaledwie jedna.  

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna ma prawie 11 tysięcy zarejestrowanych czytelników.  W ubiegłym roku wypożyczyli oni blisko 200 tysięcy książek. Na podstawie preferencji czytelniczych stworzono ranking tych, najchętniej wypożyczanych. Dużym zainteresowaniem cieszą się również audiobooki. Tych wypożyczono ponad 3 tysiące.

W ubiegłym roku do biblioteki trafiło 4,5 tysiąca nowych tytułów. Wśród nich pozycje z literatury pięknej, lektury szkolne, książki dla dzieci czy pozycje naukowe i popularni naukowe.

Główny cel biblioteki to promowanie wśród mieszkańców czytelnictwa. Zorganizowano ponad 100 godzin lekcji bibliotecznych dostosowanych do wieku uczestników warsztatów. Biblioteka to również działalność kulturalna. W ubiegłym roku zorganizowano ponad 100 koncertów, wystaw czy spotkań z pisarzami, artystami czy celebrytami.

1 KOMENTARZ

  1. Warto również korzystać z biblioteki pedagogicznej, w której bardzo często dostępne od ręki są pozycje aktualnie wypożyczone w bibliotece publicznej. Jak ktoś nie wierzy, może sam to sprawdzić w katalogach on-line. Na przykład powieści lub książki dla studentów. Oczywiście biblioteka pedagogiczna jest DLA KAŻDEGO.

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here