PODZIEL SIĘ

Już w najbliższą niedzielę wystartuje bieg Tropem Wilczym. W poprzednich edycjach miłośnicy biegania spotykali się na błoniach parku przy Muzeum Regionalnym w Bełchatowie, gdzie zlokalizowana była również trasa biegu. W tym roku będzie nieco inaczej.

W tym roku biuro zawodów zlokalizowane będzie w siedzibie Jednostki Strzeleckiej 1001 im. gen. dywizji Janusza Głuchowskiego przy ul. Rodziewicza 10. Jak informują organizatorzy pakiety startowe będzie można odebrać w biurze zawodów w godzinach 10:00 – 11:30. Oprócz zmiany miejsca startu zmieni się także trasa biegu. W tegorocznej edycji do pokonania będzie – 1963 metry, to dystans symboliczny który nawiązuje do roku w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek. Tereny, na których będzie można spotkać biegaczy to lasy zlokalizowane wokół tzw. „ługów bełchatowskich”

Warto dodać, że na terenie jednostki strzeleckiej przewidziano również rozpalenie ogniska, przy którym będzie można się rozgrzać. W okolicach mety ale także na trasie biegu natomiast będą obecni członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej 84 pułku Strzelców Poleskich. Start biegu w niedzielę 1 marca o godzinie 12:00

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here