PODZIEL SIĘ

W maju kończy się 10-letni okres dzierżawy bełchatowskiego cmentarza przez kurię. Podczas sesji dyskutowano również i nad przyszłością tego obiektu. Propozycje są dwie. Miasto chce podpisać kolejną umowę z kurią, opozycja wolałaby obiekt oddać pod zarząd spółki miejskiej.    

Punkt dotyczący bełchatowskiego cmentarza omawiany był na końcu sesji w   „tematach różnych”. Sytuacja dotycząca nekropoli jest nagląca. 10-letnia umowa z kurią wygasa w połowie maja.

Zorganizowano spotkanie z przedstawicielem kurii. Główny ekonom kurii przedstawił wyniki finansowe. Duchowieństwo jest zainteresowane dalszą dzierżawą cmentarza.

Prezydent miasta zdecydowanie opowiada się za przedłużeniem umowy z kurią na  kolejnych 10 lat. Przedstawia też konkretne plany jakie ta miałaby wykonać na cmentarzu w ciągu najbliższych lat. Chodzi o poszerzenie obszaru cmentarza o tereny przyległe z ich wykarczowaniem, oraz budowę kolumbarium.  

Opozycja wolałaby, obiekt przekazać miejskiej spółce. Ma też zastrzeżenia co do przedstawionych wyników finansowych.  

Na marcowej sesji ma zostać przedstawiony projekt uchwały przedłużający o kolejne 10 lat dzierżawę cmentarza kurii.

7 KOMENTARZE

  1. Żeby się przypodobać i zacieśniać sojusz polityki z kościołem, który zapewnia obopólne korzyści, oddają cmentarz w dzierżawę kurii a ci doją z nas ile się tylko da. Przecież to jest chore podejście do sprawy. Jak można w ten sposób traktować mieszkańców. Cmentarz powinien być komunalny a nie żeby ksiądz dyktował nam warunki według własnego widzimisię. Czas już brać sprawy w swoje ręce. Kościół przyzwyczaił się do nic nierobienia, do gosposi i pałaców. Ile to może jeszcze trwać? Chcą jeść niech pracują jak my wszyscy.

    7

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here