PODZIEL SIĘ

Najzdolniejsi bełchatowianie zarówno ci najmłodsi jak i już dorośli, którzy odnoszą sukcesy sportowe i artystyczne zostali uhonorowani przez prezydenta oraz Radę Miasta. Dzisiaj przed sesją miejską wręczono im certyfikaty potwierdzające przyznanie stypendiów. Łączna kwota nagród to 127 tysięcy złotych.

Stypendia za działalność artystyczną przyznano 27 osobom. To wokaliści, członkowie grup A’Vista i Mała A’Vista, instrumentaliści, tancerze a także osoby, które zaznaczają swoją twórczość w dziedzinach plastycznych.

Nagrodzeni to: saksofonista Tomasz Orłowski, członek Miejskiej Orkiestry Dętej Krystian Kępa, wokalistka i klarnecistka Emilia Sikorska. Wśród wokalistek znalazły się dziewczyny z zespołów A’Vista oraz Mała A’’Vista – Gabriela Zatorska, Natalia Łukasińska, Karolina Stępień, Zuzanna Grzejszczak, Aleksandra Wyczachowska, Natalia Stankiewicz, Michalina Wojdala, Pola Gągała, Zuzanna Kiereś. W gronie osób śpiewających znaleźli się również: Władysław Gągała -najmłodszy stypendysta, Zuzanna Rychlik, Oliwia Tomecka, Weronika Kępa oraz Amelia Biniecka. Doceniono również sukcesy bełchatowian w tańcu zarówno towarzyskim, jak i współczesnym: Andrzej Jendrusiak, Mateusz Walas, Krzysztof Owczarek oraz Weronika Ambrozik i Małgorzata Daroch. Nagrody otrzymali również fotograficy i graficy – Jakub Stępień, Blanka Gorgoń, Olgierd Gorgoń, a także malarki – Anna Maria Macugowska czy Aldona Kowalska.

Gratyfikacja finansowa przyznana stypendystom wynosiła od 600 złotych do 2 tysięcy złotych. To jednorazowo wypłacane nagrody. Pieniądze, dzięki którym można rozwijać swoją pasję to jedno, uhonorowanie i docenienie twórczości i ciężkiej pracy to drugie.

Jak podkreśliła prezydent miasta, bełchatowscy stypendyści poprzez swoje działania, udział w konkursach, w których odnoszą sukcesy promują miasto w najpiękniejszy sposób. Często też uczestniczą w przedsięwzięciach kulturalnych organizowanych przez miasto.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here