PODZIEL SIĘ

Do schroniska dla zwierząt zgłaszają się osoby, które w związku z tym, że są objęte kwarantanną, chcą swoich pupili umieścić właśnie tam. Administracja schroniska informuje, że zostawienie na ten czas u nich psów i kotów z wielu względów nie jest możliwe. Proponuje za to inne rozwiązanie.

Schronisko jest dla bezdomnych i potrzebujących pomocy zwierząt i jak podaje administracja, brakuje w nim wolnych miejsc, dla ewentualnych psów, które miałyby tu trafić od prywatnych właścicieli. Obecnie jest tu 300 zwierząt i ciągle ich przybywa. Wstrzymane są adopcje, wolnych miejsc nie będzie więc więcej. Problematyczne byłoby też zorganizowanie dla nich oddzielnych kojców, by mogły dostosować się do nowych warunków.

Administracja schroniska proponuje za to inne rozwiązanie. Ruszają z akcją PSIOmoc sąsiedzka. Będą koordynować pomoc i wsparcie dla osób posiadających zwierzęta. Osoby które mogłyby pomóc chociażby w codziennym wyprowadzaniu psów, chętnych którzy posiadają możliwości, by na ten czas przygarnąć zwierzę do siebie czy mają jakieś własne pomysły, mogą zgłaszać się do schroniska drogą elektroniczną na adres kontakt@schroniskobechatow.pl. Na ten sam adres mogą pisać właściciele psów, którzy potrzebują takiej pomocy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here